Forum dyskusyjne

Zaloguj się

Zarejestruj nowe konto

Udostępnij:

Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości położonych na terenie miasta Sosnowca.

Kategoria: Gospodarka odpadami

UM Sosnowiec
Zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji. Państwa opinia i uwagi mogą mieć znaczący wpływ na kształt konsultacji organizowanych w naszym mieście.
UM Sosnowiec, 21/05/2020 16:14:34
Szanowni Państwo
Zmiana aktualnego sposobu wyliczania stawki w mojej opinii uderza bezpośrednio w portfele mieszkańców. Większe zużycie wody nie generuje większej produkcji śmieci.
Równie dobrze można by uznać, że większe zużycie gazu, energii elektrycznej czy hipotetycznie nawet tlenu, gdyby był opodatkowany, oznaczało bo większą produkcję odpadów komunalnych.
Powyższe założenie jest całkowicie błędne, a podstawa do zmiany - tj. ułomność organów weryfikujących aktualne deklaracje, nie powinna zostać przeniesiona na mieszkańców.
Tym samym wnoszę o odrzucenie projektu uchwały.
Adam Król, 24/05/2020 17:27:06
Szanowni Państwo,

Uważam, że tak duża zmiana powinna być poprzedzona przez szeroką akcję informacyjną na ten temat. Uważam, że tego typu zmiany nie powinny się odbywać w dobie chaosu medialnego spowodowanego pandemią. Proszę o odrzucenie uchwały.
Bożena Kubasik, 24/05/2020 19:28:26
Jestem przeciwny proponowanym zmianom. Ostatnia podwyżka była na początku roku, a teraz proponujecie kolejną w czasie gdy część ludzi nie ma za co zapłacić rachunki...
Józef Dobosz, 24/05/2020 19:34:09
Szanowni Państwo,
absolutnie nie zgadzam się na zmiany w sposobie wyliczania wysokości opłaty za wywóz odpadów!
Mieszkam w budynku 2 rodzinnym, moja rodzina liczy 3 osoby, rodzina sąsiadująca to 5 osób, Osobne gospodarstwa, a główny wodomierz budynku jeden, jak zamierzacie Państwo weryfikować należną kwotę, skoro ja sama rozliczam się z sąsiadem ze zużycia wody za pomocą wewnętrznego licznika? Myślę, że nasz przypadek, jakkolwiek nietypowy, nie jest jednostkowy.Trudno jest znaleźć klucz spod jakiego opłata winna być naliczana, weźmy na przykład sytuację, w której ktoś kąpie się 3 razy dziennie, codziennie pierze, nie używa zmywarki itd, a nie produkuje zbyt wiele śmieci, albo odwrotną, gdy ktoś produkuje ogromne ilości odpadów, a wody nie zużywa prawie wcale? Rozumiem, że ten kuriozalny pomysł, prócz zapewne innych powodów, ma być też rozwiązaniem proekologicznym, ale wydaje się dość nieprzemyślany. Proszę wziąć pod uwagę głosy mieszkańców.
To liczba domowników powinna być wyznacznikiem wysokości opłaty za wywóz śmieci, tak jak jest do tej pory, a nie metraż, ani tym bardziej zużycie wody, prądu, czy gazu.
Marta Gaj, 24/05/2020 21:59:14

Dołącz do dyskusji Powrót do konsultacji

Wymagane logowanie

Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się.


E-mail: Hasło:

Zaloguj