Forum dyskusyjne

Zaloguj się

Zarejestruj nowe konto

Udostępnij:

Udostępnianie terenów gminnych pod występy cyrków ze zwierzętami

Kategoria: Tematy mieszkańców

UM Sosnowiec
Zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji. Państwa opinia i uwagi mogą mieć znaczący wpływ na kształt konsultacji organizowanych w naszym mieście.
Joanna Grabarczyk, 06/06/2016 19:21:30
Jestem za całkowitym zakazem organizowania cyrków ze zwierzętami na terenie miasta Sosnowca, zarówno na terenach gminnych jak i prywatnych.
Artur Pacut, 07/06/2016 09:07:48
Jestem za całkowitym zakazem organizowania cyrków z udziałem zwierząt. W mojej opinii takie imprezy powinny być zupełnie zakazane, nie tylko na terenie Sosnowca i zakaz powinien objąć także tereny prywatne.
Elżbieta Żołędowska, 07/06/2016 09:42:34
Jestem za całkowitym zakazem organizowania cyrków ze zwierzętami w Sosnowcu.
Gmina powinna dać przykład i zakazem objąć także tereny prywatne.
Anita Kunc, 07/06/2016 10:22:01
Cyrk ze zwierzętami nie służy niczemu dobremu - to zły przykład postępowania dla dzieci, jednocześnie mnóstwo bezsensownego cierpienia do zwierząt. Jestem zdecydowanie za zakazem dla cyrków ze zwierzętami. Ciesze się, że również do naszego miasta dotarła ta dyskusja.
Milena Kot, 07/06/2016 19:45:39
Jestem za całkowitym zakazem przyjazdów cyrków ze zwierzętami i wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych. Jakie życie mają te zwierzęta? Klatki, tresura, transport, samotność, oddzielenie od stada, stres... A czego uczymy dzieci zabierając je na taki pokaz? Że mamy prawo wykorzystywać zwierzęta dla własnej "zabawy"? Że człowiek to pan i władca i może sobie podporządkować dzikie zwierzęta? Takie pokazy uważam za anty- edukacyjne. Karygodne jest również zezwalanie dyrekcji na rozdawanie w placówkach przedszkolnych i szkolnych zaproszeń na cyrk dla dzieci, jest to zachęta dla rodziców na bezrefleksyjne podejście do tematu i zabierania dzieci do cyrku ze zwierzętami. Zwierzęta czują i cierpią, tak samo jak my. Zwierzę nie wybiera pracy w cyrku, jest na nią skazane..
Katarzyna Kępska, 08/06/2016 19:56:42
Jestem za całkowitym zakazem organizowania cyrków ze zwierzętami na terenie miasta Sosnowca, zarówno na terenach gminnych jak i prywatnych. Występy są poprzedzane długimi, wyczerpującymi i upokarzającami metodami tresury. Ufam, że świadomość społeczna w tym zakresie rośnie i Sosnowiec dołączy do miast, które wprowadzą ten zakaz.
Mateusz Kuchnecki, 08/06/2016 21:28:17
Jestem przeciwny zakazom występów cyrków ze zwierzętami w Sosnowcu, ponieważ nie rozumiem dlaczego samorządy mają zakazywać czegoś na co pozwala prawo? Samorząd może decydować tylko o gruntach miejskich i pomysły na zakazywanie występów na gruntach prywatnych to w mojej ocenie cofnięcie się do okresu z przed 1989 roku. Jako mieszkaniec miasta wolę aby to moje miasto zarobiło na przyjeździe cyrku, a nie osoba prywatna, ponieważ kiedy zarabia miasto, może to spożytkować na użytek mieszkańców. Jeżeli chodzi o samą sprawę zwierząt, to także nie rozumiem całej tej nagonki... W mojej ocenie większość tych fundacji prozwierzęcych to jeden wielki pic na wodę, celem wyrwania 1%. Obecność przedstawicieli partii politycznych w ich szeregach poddaje ich bezinteresowność jeszcze większej wątpliwości. Z drugiej strony mamy cyrkowców, którzy na logikę nie mogą sobie pozwolić na zaniedbywanie zwierząt, kosztujących majątek! Badania udowadniają, że zwierzęta w cyrkach żyją dłużej niż w środowisku naturalnym, czy w zoo - nie bez przyczyny. Na dodatek Inspekcja weterynaryjna siedzi im non stop na plecach i z tego co mi wiadomo jeszcze nigdy nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Póki nie ma żadnych logicznych i wiarygodnych argumentów na to żeby zwierzętom działo się tam cokolwiek złego, obstaję za tradycyjnym cyrkiem, który pamiętam z dzieciństwa.
Stanisław Samczyk , 09/06/2016 16:17:06
Jestem za cyrkiem ze zwierzętami, nie wyobrażam sobie, że w cyrku mogłoby zabraknąć zwierząt takich jak konie, kucyki, psy, kozy, wielbłądy itp. Nie mogę zrozumieć czemu zakaz ma dotyczyć wszystkich zwierząt nawet tych udomowionych. Zastanawiam sie co sie stanie z tymi wszystkimi zwierzętami, gdy cyrki z nich zrezygnują, przecież nikt nie wyśle do Afryki lwa, który urodził sie w niewoli, wątpię, żeby zoo chciało przyjmować dodatkowe zwierzęta bo to sa dla nich ogromne koszty...
Kasia Malina, 09/06/2016 22:58:38
Jestem za całkowitym zakazem organizowania występów cyrków ze zwierzętami w Sosnowcu. Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach niczemu nie służy. Kto lubi taką formę rozrywki będzie się również dobrze bawił w cyrku bez zwierząt.
Anna Gruszczyńska, 11/06/2016 22:23:38
Jestem za całkowitym zakazem organizowania cyrków ze zwierzętami na terenie miasta Sosnowca, zarówno na terenach gminnych jak i prywatnych. Zwierzęta w cyrkach są zamęczane często ma śmierć, o traktowaniu ich nie wspominając.
Martyna Derbin, 13/06/2016 18:50:35
Jestem za całkowitym zakazem organizowania występów cyrków ze zwierzętami w Sosnowcu. Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach niczemu nie służy. Kto lubi taką formę rozrywki będzie się również dobrze bawił w cyrku bez zwierząt.
Tomasz Wartak, 13/06/2016 20:53:41
Popieram cyrki ze zwierzętami - moim zdaniem jest to zwykła działalność gospodarcza i nikomu nie powinno się jej zakazywać, dopóki nie jest niezgodna z prawem. Uważam też, że ta nagonka wokół cyrków jest wyolbrzymiona i niepotrzebna. Jak już ktoś wyżej napisał - zwierzętom nie dzieje się krzywda, ciągłe kontrole weterynaryjne, a same zwierzaki nie wykonują czynności, których nie potrafiłyby wykonać w środowisku naturalnym.
Angela Lewczuk, 14/06/2016 20:32:02
Ja jestem za cyrkiem ze ziwrzetami.. Nie widze powodów by takie zakazy dawać. Zwierzęta nie mają złych warunków, to, że nie zyją na wolności nie znaczy że dzieje im się krzywda. Tak jak w ogrodach zoologicznych.
Po drugie nie rozumiem dlaczego zakazywać np psów, koni, zwierząt domowych. Skoro psy mogą pracować w Policji, GOPR, Straży Pożarnej, mogą być przewodnikami dla niewidomych, brać udział w wystawach a konie w róznego rodzaju terapiach dla niepełnosprawnych lub wy,ścigach konnych to dlaczego nie mogą być w cyrku.. I tu i tu potrzebują szkolenia, przygotowania i treningów . Czym się rózni praca w Policji od wystepu na arenie?? Niczym!! Choc pewnie ekolodzy powiedza ze w cyrku robia rzeczy niezgodne z natura, ale tak sie składa że polskie prawo takich rzeczy zabrania.. A drążąc temat czy tropienie narkotyków jest zachowaniem naturalnym dla psa?? Czy on to robi bo taka jest jego natura?? Odpowiedź jest jasna....
Radosław Kajak, 26/06/2016 17:28:39
Jestem za całkowitym zakazem organizowania cyrków ze zwierzętami na terenie miasta Sosnowca, zarówno na terenach gminnych jak i prywatnych. Zwierzęta od zawsze towarzyszą człowiekowi nierzadko są traktowane jak członkowie rodziny lub partnerzy. Przyrównywanie pracy psa np. w policji do wykorzystywania zwierzęcia dla rozrywki jest po prostu nie na miejscu. W cyrkach zwierzęta traktowane są przedmiotowo.
Sylwia Łukaszewicz, 30/06/2016 21:29:19
UM Sosnowiec
Bardzo dziękuję za aktywne uczestnictwo w konsultacjach społecznych. Aktualnie trwa opracowywanie raportu podsumowującego konsultacje.
Joanna Grabarczyk, 06/07/2016 10:10:10

Dołącz do dyskusji Powrót do konsultacji

Wymagane logowanie

Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się.


E-mail: Hasło:

Zaloguj