Forum dyskusyjne

Zaloguj się

Zarejestruj nowe konto

Udostępnij:

Zasady V edycji Budżetu Obywatelskiego

Kategoria: Budżet Obywatelski

UM Sosnowiec
Zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji. Państwa opinia i uwagi mogą mieć znaczący wpływ na kształt konsultacji organizowanych w naszym mieście.
UM Sosnowiec, 08/02/2018 11:40:35
Zastanawia mnie fundusz na promocję - 50 000 PLN, to całkiem sporo pieniędzy. Myślę, że lepiej go przeznaczyć na premię dla stref konsultacyjnych lub jako środki o które można wnioskować do promocji swojego projektu. Obecnie autorzy projektów działają znacznie skuteczniej w promocji budżetu niż UM.
Krzysztof Popławski, 10/02/2018 12:20:52
UM Sosnowiec
Dziękuję za głos w konsultacjach.
Kwota ta przeznaczona jest na akcję informacyjną w czasie składania projektów oraz podczas głosowania. Aby ludzi zainteresować tym tematem, musimy nadać mu rozgłos. Promujemy poprzez druk plakatów, ulotek, zamieszczenie informacji na billboardach, specjalne gadżety promocyjne związane z BO oraz obsługę dedykowanej strony internetowej.Kwota ta początkowo wydaje się wysoka jednak z uwagi na zakres i koszty szybko zostaje wydatkowana.
Joanna Grabarczyk, 12/02/2018 11:20:42
Proponuję za tem po głosowaniu dodać krótką ankietę : pytanie 1: skąd dowiedział się Pan o BO: a - od osoby promującej projekt, b - z FB lub strony projektu, c - dzięki gadżetowi, d - z ulotki UM, e - z bilboardu UM, f - z plakatu UM, g - inne.
Warto przy okazji monitorować skuteczność działań.
Krzysztof Popławski, 15/02/2018 18:05:56
Zastrzeżenie do głosowania. Zgodnie z filmikiem ( https://www.facebook.com/Szlak.Zabyktow.Sosnowca/videos/1203656836324283/ ) głosowanie składało się z 4 kroków. Krok 1 - przy projekcie był przycisk głosuj, który przenosił do wybierania strefy konsultacyjnej, gdzie w Krok 2 wybieramy strefę a w Krok 3 ponownie projekt. Jest to ewidentny błąd UX, bo dwa razy wybieramy to samo. Tak samo przycisk przy projekcie sugeruje, że przejdziemy do oddania głosu.
Uwzględniając warunek, by można było głosować na strefę edukacja, przedszkolną i jedną z lokalnych stref polecam następujące rozwiązania na poziomie UI:
- na podstawie sesji użytkownika zapamiętywać w cookie lub localstorage informacje o oddanych głosach do poszczególnych stref i wyświetlać jako stały panel - fixed/sticky ( góra, bok lub dół strony ) z markerami oznaczającymi czy głos został oddany w każdej ze stref - po przyciśnięciu przycisku z Krok 1 w tym panelu pojawiałby się znacznik oddania głosu
- kolejny pomysł i / lub razem z pierwszym : po oddaniu głosu Krok 1 wyświetla się plansza jak u góry z informacją że głos zapisany w danej strefie i można jeszcze oddać głos w takiej i w takiej i potem przejście do kroku 4 i 5
- w bazie danych modyfikacja, która rozdziela strefy szkolną, przedszkolną i lokalną i oddanie głosu w jednej strefie nie blokuje oddania głosu w kolejnej, przy czym przy głosowaniu sprawdzane są oddane głosy w każdej z baz ( mogą być też zapisane w oddzielnej - id głosującego, strefa 1, strefa 2, strefa 3 ) i sprawdzane a potem wyświetlane na co jeszcze mieszkaniec może oddać głos.

W takich wypadkach można tworzyć linki bezpośrednio do projektów dla uproszczenia głosowania.

Polecam także dodać pole nieobowiązkowe w formularzu e-mail, na który będą wysyłane informacje związane z BO - czyli tylko: o wyikach głosowania, o rozpoczęciu kolejnej edycji BO, o konsultacjach, o wnioskach, o rozpoczęciu głosowania. Proszę pamiętać, że zbieranie e-mail nie może być obowiązkowe i musi być informacja o możliwości i sposobie wypisania się z listy oraz jasna informacja jak dane te bedą wykorzystywane i przetwarzane.
Krzysztof Popławski, 15/02/2018 19:22:23
UM Sosnowiec
Bardzo dziękuję za przesłanie sugestii dotyczących głosowania.
Joanna Grabarczyk, 16/02/2018 08:29:21

Dołącz do dyskusji Powrót do konsultacji

Wymagane logowanie

Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się.


E-mail: Hasło:

Zaloguj