Forum dyskusyjne

Zaloguj się

Zarejestruj nowe konto

Udostępnij:

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Konstantynów.

Kategoria: Plan zagospodarowania przestrzennego

UM Sosnowiec
Zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji. Państwa opinia i uwagi mogą mieć znaczący wpływ na kształt konsultacji organizowanych w naszym mieście.
UM Sosnowiec, 29/01/2020 15:46:22
Wreszcie dzielnica o najgorszej opini ma szanse na zmiany . Tylko niestety będzie opór do zmian przez ludzi którzy żyją na codzień dniem po alkocholu.
Wystarczy przejść się wieczorem i ocenić .
Jeżeli ktoś nie zauważa , że bez zmian : posprzątania dzielnicy , wyburzenia kamienic ( remont w milionach złotych i tak nic nie da bo doprowadzenia ich do stanu dewastacji zajmie miesiąc przez ludzi ) , wprowadzenia monitoringu i oświetlenia , placów zabawa dla dzieci niestety ta dzielnica będzie zawsze miała opinie jaka ma a do tego przestępczość ja i strach zostaną .
Niestety pytanie o zdanie i dostosowanie się do opini mieszkańców przyniesie to czego niestety nie powinno czyli brak zmian ( lepiej żyć na zapomnianych „barakach „ niż zmienić coś w życiu swoim i swojej rodziny bo tak jest łatwiej ).
Ja jako mieszkaniec tej dzielnicy widzę jedna szanse podjąć decyzje a my się dostosujemy Panie Prezydencie .
Mariusz Mariusz, 21/02/2020 08:46:52
Panie Mariusz Mariusz, jak można było zauważyć jest wielu mieszkańców dzielnicy, którzy maja odmienne od Pana zdanie. Za zaniedbanie dzielnicy, doprowadzenie do ruiny budynków, ulic, infrastruktury etc może pan podziękować panu prezydentowi, który jak zarządzający tym miastem pozwala na taki stan. To zresztą nic nowego
Antoni Chudej, 22/03/2020 17:09:15
Czy w związku z epidemią konsultacje zostaną przedłużone?
Antoni Chudej, 22/03/2020 17:09:44
Dzikuje za opinie Panie Antoni . Każdy ma swoje zdanie oczywiście i trzeba to uszanować . Wczoraj przechodziłem z moim dzieckiem po Naszej dzielnicy Konstantynow i widziałem w jego oczach przerażenie tego co widział . Myśle , że jeżeli nie zajmą sie ta dzielnica porządnie kiedyś dojdzie tu do tragedi niejednej . Wiem ze to moja dzielnica ale jak mówię gdzie mieszkam to slysze : slamsy , dzielnica pijaków , mordor . Ostatnio od policjanta w rozmowie o dzielnicy usłyszałem lepiej nie zapuszczać się tu nocą .... czy tego bronić chcą Panie Antoni mieszkańcy ? Nie znam gorszej dzielnicy w Sosnowcu .
Mariusz Mariusz, 09/04/2020 00:47:43
Władze miasta Sosnowca proszę się nie uginać pod dwoma czy trzema osobami które nie chcą zmian Konstantynowa . Tu musza przyjść konkretne zmiany . Mam dość patologi która Codzinnie ma miejsce w tej dzielnicy . Patrole policji proszę włączyć co godzinę rozwiąże to problem strachu by wyjść normalnie z domu . Alkocholizm i narkomania to codzienność . Jezlei ktoś zaprzecza zapraszamy do dzielnicy po 22 !
Kradzieże to już nie wspomnę dowody ? Akta policja posiada wiec co tu dyskutować .
Mariusz Mariusz, 14/04/2020 17:35:56
Panie Mariuszu, nie zrozumiał Pan. Wszyscy chcą zmian w Konstantynowie. UM forsuje zmiany przez wyburzenie. Te dwie czy trzy czy kilka tysięcy mieszkańców chce żeby miasto w końcu zajęło się dzielnicą w sposób poważny a nie na zasadzie oddania jej w ręce podmiotów takich jak Panattoni. Wszystko o czym pan pisze jest skutkiem zaniedbania miasta, które ma Pana gdzieś.
Miasto "rewitalizuje" przez zaniedbnie

Wciąż nie wiemy co z konsultacjami i pandemią. Czy konsultacje będą przedłużane?
Antoni Chudej, 15/04/2020 00:53:31
Konsultacje zgodnie z zamieszczoną informacją zostały zawieszone. Wiemy co z konsultacjami a co z pandemią to raczej nie. Drugi etap zostanie wznowiony gdy sytuacja się nieco uspokoi - proszę obserwować stronę konsultacji. O terminach poinformujemy z wyprzedzeniem.
Anna Kłoszewska-Wanik, 16/04/2020 09:53:16
Panie Antoni , czy Pan jest mieszkańcem Konstantynowa ? Bo widzę , ze Pan tylko pisze swoje wizje które są nie realne z tym co się dzieje czy ma miejsce w tej dzielnicy . Miasto zaniedbalo po to by rewitalizować ? Od kiedy pamietam każdy chciał coś tu zrobić i wkładać podatników pieniądze by remontować czy naprawiać kamienice . Ile nie było zrobione czy naprawione było widać góra miesiąc po czym było rozkradzione czy zdewastowane przez alkocholikow czy narkomanów czy agresywnych ludzi . Dlatego jak Pan pisze to myśle ze Pan mieszka w normalnej okolicy i normalnym społeczeństwie a broni Pan czegoś o czym nie ma Pan pojęcia ! Ja boje się ujawnić swoje nazwisko by nie mieć okien wybitych czy zostać pobitym ! Na miejscu władz od podstaw właśnie przez wyburzenie da się tu tylko coś zrobić . Zna Pan koszt remontu takich budynków i w jakim są stanie na dzień dzisiejszy ? Co do firmy która buduje hale magazynowe to bardzo dobrze . Czy jak była tam huta mniej aut czy tirów jeździło ? Na ta chwile jest tam jak po wojnie wiec będzie przynajmniej miało to wygląd .Do plejady jezdzi kilkanaście tirów i nikomu to nie przeszkadza. Ważne by zrozumieć ze tu żyje się gorzej niż w azylu dla zwierząt .
Mariusz Mariusz, 19/04/2020 15:25:59
Pan Panie Mariuszu zdaje się nie rozumieć co postulują osoby które realnie chcą zmienić dzielnice a nie oddać w ręce Panattoni i deweloperów. Możliwe, że nie rozumie Pan znaczenia wyrażenia rewitalizacja. Za stan dzielnicy może Pan dziękować głównie UM, prezydentowi i urzędnikom którzy kształtują wedle własnego widzimisię politykę miejską nie licząc się z mieszkańcami. Do zamiany ich stanowiska może doprowadzić tylko afera medialna lub fejsbukowa. Niech Pan spróbuje napisać wiadomość krytyczną na stronie prezydenta, taką która zdobędzie dużo polubień a na pewno znajdzie się rozwiązanie Pańskich problemów. Tak się w tym mieście załatwia sprawy
Co do centrum logistycznego w środku miasta, to wie Pan, równie dobrze można tam postawić spalarnię śmieci czy wysypisko bo przecież była tam huta. To żaden argument
Ale proszę się nie martwić, urzędnicy i prezydent dopną swego. Jest na to bardzo duże ciśnienie w UM
Antoni Chudej, 03/05/2020 00:11:56
Jakie są wnioski konsultacji i kiedy rusza rewitalizacja?
Bo na dzielnicy zaczynaja dziać się złe rzeczy . Kradzieże , rozboje oraz nielegalne rzeczy ...
Mariusz Mariusz, 29/08/2020 21:56:32
Z tymi złymi rzeczami to raczej przesada. Cisza i spokój. Czytając Pana posty mam wrażenie, że mieszkamy w dwóch zupełnie różnych miejscach. Dzielnica wygląda jak wygląda, gdyż taką a nie inną politykę przyjęło względem niej miasto. Teraz po latach zaniedbań najłatwiej po prostu pchnąć wszystko deweloperowi. Niech wszystkich wysiedlą, postawią bloki z mieszkaniami na których kupno/utrzymanie nikogo z nas nie będzie stać. Problem zniknie, sumienie będzie czyste.

Kuba Kuba, 11/06/2021 12:24:33
No i co tam w urzędzie słychać? Panattoni i miasto (bądźmy realistami) przegrało batalię w sądzie z mieszkańcami, którzy nie chcą centrum logistycznego w centrum miasta. Ale jak widzę prezydent z urzędem po raz drugi nie znalazł przeciwwskazań do tej inwestycji i gra przeciwko mieszkańcom na rzecz prywaciarza. Dlaczego tak się dzieje? Czy to ma jakieś drugie dno? Dlaczego tak usilnie promujecie prywatnego inwestora, którego przedstawicielowi nawet nie chciało spotkać się z mieszkańcami i jego rzecznikami byli świerzawski z chęcińskim? Czy tak wygląda szacunek UM w stosunku do mieszkańców? Przecież to jest skandal. Zrobicie co chcecie prawda? Mieszkańcy się dla was nie liczą
Antoni Chudej, 01/12/2021 00:43:08

Dołącz do dyskusji Powrót do konsultacji

Wymagane logowanie

Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się.


E-mail: Hasło:

Zaloguj