Forum dyskusyjne

Zaloguj się

Zarejestruj nowe konto

Udostępnij:

Modernizacja Stadionu Lekkoatletycznego MOSiR w Sosnowcu przy al. Mireckiego 4

Kategoria: Kultura, sport i rekreacja

UM Sosnowiec
Zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji. Państwa opinia i uwagi mogą mieć znaczący wpływ na kształt konsultacji organizowanych w naszym mieście.
UM Sosnowiec, 16/04/2020 15:25:52
Jeszcze nie tak dawno stadion w Sosnowcu był chyba najważniejszym stadionem w województwie, odbywało się tutaj bardzo dużo zawodów, może warto by było zawalczyć o prestiż tego miejsca i klubu. Obecnie stadion nie ma atestu PZLA, zniszczeniu uległa też jedna bariera podczas imprezy paitballowców, którzy nie naprawili wyrządzonych szkód. Obecny tartan nosi już ślady czasu i możnaby go wymienić na nowy, podobnie sytuacja wygląda z klatką do rzutów. Bieganie jest teraz wyjątkowo popularną dyscypliną i modernizacja i ogólne udostępnienie stadionu może się w znaczący sposób przyczynić do dalszej popularyzacji tych form aktywności, jak i poprzez ściągnięcie zawodników z okolicznych miejscowości, do powolnej odbudowy znaczenia Płomienia Sosnowiec, który jeszcze nie tak dawno był w ekstraklasie.
Mateusz Semper, 17/04/2020 13:54:43
Moja przygoda ze sportem zawodowym zaczęła się w Sosnowieckim klubie -Płomieniu. Gdy zaczynałam trenować, stadion zawsze był pełen zawodników. W sezonie letnim były tu organizowane wszelakie imprezy sportowe -szczebla miejskiego, wojewódzkiego i krajowego. Było to miejsce spotkań pasjonatów lekkiej atletyki. Do Sosnowca na treningi przyjeżdżali zawodnicy z innych klubów, ponieważ nasz stadion jest pełnowymiarowy, ma rów z wodą, boisko boczne. Ale cóż z tego jeżeli ten obiekt jest..zniszczony. Każde takie miejsce po czasie potrzebuje renowacji. Stan bieżni niestety spowodował wyłączenie tego obiektu z możliwości organizacji zawodów co było ciosem dla nas -lekkoatletów. Sosnowiczanie są bardzo aktywni, a miejsce w którym można trenować daje im możliwość rozwoju. Naprawmy stadion w Sosnowcu i pozwólmy trenować i spełniać marzenia sportowcom.
Milena Korbut, 18/04/2020 10:31:05

Dołącz do dyskusji Powrót do konsultacji

Wymagane logowanie

Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się.


E-mail: Hasło:

Zaloguj