Forum dyskusyjne

Zaloguj się

Zarejestruj nowe konto

Udostępnij:

Projekt uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kategoria: Gospodarka odpadami

UM Sosnowiec
Zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji. Państwa opinia i uwagi mogą mieć znaczący wpływ na kształt konsultacji organizowanych w naszym mieście.
UM Sosnowiec, 20/05/2020 14:44:26
Witam - moim zdaniem wysokość opłaty za wywóz śmieci z posesji uwzględniony na podstawie ilości pobranej wody jest bardzo nietrafiony - mieszkając w domku jednorodzinnym pobieram dużo wody na podlewanie ogrodu (w lecie na przydomowy basen dla dzieci) i jak to się ma mieć do ilości wyprodukowanych przez Nas śmieci ?
Obecnie płacę za ilość osób i to wg. mnie jest uczciwe.

Pozdrawiam
Łukasz Dzwonek, 24/05/2020 22:55:00
Witam ,
odnosząc się do proponowanego trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uważam, że jest to rozwiązanie niekorzystne . Nie widzę związku merytorycznego między ilością zużywanej wody, a ilością wytwarzanych odpadów komunalnych. Powinno pozostać tak jak dotychczas, czyli opłata za wywóz śmieci uzależniona od liczby osób zamieszkujących posesję . Zastanawiam się nad tym - dlaczego uczciwy mieszkaniec naszego miasta ma płacić za innych, którzy nierzetelnie podają dane w deklaracji ? Proponuję przed podjęciem uchwały przeprowadzić szerokie, rzetelne konsultacje społeczne, oczywiście w dłuższym czasie.
Pozdrawiam
Bożena Wiklińska, 24/05/2020 23:50:10

Dołącz do dyskusji Powrót do konsultacji

Wymagane logowanie

Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się.


E-mail: Hasło:

Zaloguj