Treść konsultacji społecznej

Zaloguj się

Zarejestruj nowe konto

Udostępnij:

Udostępnianie terenów gminnych pod występy cyrków ze zwierzętami

Data rozpoczęcia: 06/06/2016, data zakończenia: 30/06/2016

Tematyka: Tematy mieszkańców, autor konsultacji: Prezydent Miasta Sosnowca

Koordynator konsultacji:

Wydział Rozwoju i Promocji Miasta, Referat Promocji i Konsultacji Społecznych, Joanna Grabarczyk tel. 296-06-16 (obywatelski@um.sosnowiec.pl)

KONSULTACJE ZAKOŃCZONE

Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w konsultacjach społecznych. Sosnowieczanie zdecydowaną większością głosów wypowiedzieli się za wprowadzeniem zakazu udostępniania terenów gminnych pod występy cyrków ze zwierzętami. Zgłoszone uwagi posłużyły do przygotwania w tej sprawie Zarządzenia Prezydenta Miasta.  Dodatkowo Prezydent przygotwał apel do Sosnowieckich Spółdzielni Mieszkaniowych, w którym zwraca się o uszanowanie woli mieszkańców i wprowadzenie podobnego zakazu na terenach do nich należących. W plikach do pobrania znajdą Państwo szczegółowy raport.

Szanowni Państwo,

Tym razem pytamy się, o stosunek mieszkańców do występów cyrków ze zwierzętami. W wielu miastach w Polsce ten temat został poddany konsultacjom, a ich wyniki były bardzo różnorodne. Miasto Sosnowiec również pragnie oddać decyzję dotyczącą tej kwestii w ręce mieszkańców. 

Konsultacje odbędą się w dniach 6 - 30 czerwca 2016 roku. Opinie będzie można zgłaszać za pomocą forum internetowego, formularzy papierowych oraz drogą elektroniczną. 

Na forum przedstawiajcie argumenty za i przeciw oraz wyrażajcie swoje opinie. 

Zdecydujcie razem z nami! 
Cyrki ze zwierzętami
tak czy nie?

 

Prosimy o przesyłanie Waszych głosów wraz z opiniami na: obywatelski@um.sosnowiec.pl lub konsultacje@um.sosnowiec.pl.